Słowniczek pojęć które wykorzystano na stronie

 

Conax system kodowania wykorzystywany m.in. przez SMART HD+ i inne pakiety. W Polsce rozróżniamy systemy - parowany z tunerem (ew. modułem cam), oraz nie parowany.
Fast Scan - Szybkie Skanowanie funkcja szybkiego wyszukiwania i domyślnego sortowania programów wg. wybranego operatora. Obecnie większość tunerów dostępnych na rynku zostało wyposażone w tą funkcję.
FTA Free-To-Air  - wolne w odbiorze. Programy nadawane bez kodowania, do ich odbioru wystarczy posiadać tylko odpowiedni sprzęt np. tuner satelitarny.
Karta kodowa karta służąca do dekodowania programów wymagających stosownych uprawnień do odbioru, np. opłaconego abonamentu
Moduł CAM kieszeń na kartę kodową, umieszczamy w specjalnym gnieździe na moduły CI w telewizorze lub tunerze
Uprawnienia

uprawnienia na karcie dostępu. Dają dostęp do kanałów kodowanych oraz do różnych pakietów. W telewizji na kartę uprawnienia przesyłane są codziennie, ale w przypadku kart nie używanych ponad 2 miesiące mogą zostać utracone. Ponowne uzyskanie uprawnień odbywa się zdalnie na kanale TVP 1 HD.

Informujemy, że funkcjonowanie serwisu internetowego telewizja-na-karte.pl/ wspomagane jest za pomocą tzw. ciasteczek (ang. "cookie"). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.